Targi Idei ESG FOB: 10. edycja w zupełnie nowej odsłonie już za nami

16 kwietnia 2024 w CK ADN w Warszawie odbyła się 10. już edycja znanego wydarzenia Forum Odpowiedzialnego Biznesu – Targi Idei ESG.

Zarządzanie odpadami: inicjatywy, które zmieniają branżę

Zarządzanie odpadami staje się kluczowym wyzwaniem współczesnego świata, także Polski, w której z roku na rok zwiększa się ich wytwarzanie. Na znaczeniu zyskują tym samym inicjatywy usprawniające selektywną zbiórkę odpadów, przekazywanie do recyklingu i ich powtórne wykorzystanie.

Opakowania uzupełniające przyszłością branży kosmetycznej

Polacy chcą korzystać z możliwości uzupełniania kosmetyków – tak wynika z badania konsumenckiego przygotowanego dla firmy L’Oréal.

Pozwalamy łączyć oszczędności z troską o środowisko

Musimy się zmieniać po to, by chronić klimat i środowisko, ale też po to, by zabezpieczyć nasz rozwój długoterminowo. ESG, CSR czy odpowiedzialność społeczno-środowiskowa, niezależnie od nazwy, jaką przyjmiemy, powinny służyć umożliwieniu przedsiębiorstwu funkcjonowania za 5, 10, czy 15 lat – mówi Jacek Hutyra, członek zarządu ds. ESG w Leroy Merlin Polska sp. z o.o.

Gotowi na zrównoważoną transformację? Polski biznes a ESG

Największe polskie firmy mierzą się lub już wkrótce będą musiały się zmierzyć z obowiązkiem raportowania działań nakierowanych na zrównoważony rozwój, wynikającym z unijnej dyrektywy CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive).

AI w ESG: wielkie nadzieje, sporo niepewności

Jak wynika z pierwszego w Polsce raportu dotyczącego wykorzystania sztucznej inteligencji w ESG, biznes wiąże z tą technologią olbrzymie nadzieje. Nadzieja ta jednak jest podszyta sporą dawką realizmu: zrozumienia dla obecnych ograniczeń AI oraz ryzyk, jakie ze sobą niesie.

Czy sztuczna inteligencja (AI) wyprodukuje nam leki?

W Polpharmie, firmie będącej liderem branży lekowej, z uwagą przyglądamy się możliwościom, jakie stwarza AI, i analizujemy jej możliwy wpływ na naszą działalność.

Bliska współpraca i wsparcie łańcucha dostaw to kluczowe elementy strategii ESG w dużej firmie

Redukcja śladu węglowego przedsiębiorstwa wraz z jego ekosystemem (Zakresy 1, 2 i 3) i osiągnięcie zerowej emisji netto w 2050 r. jest jednym z głównych celów wielu globalnych firm, w tym Schneider Electric.

Zrównoważony rozwój łańcucha dostaw – w jakiej części łańcucha ESG jest twoja firma?

Zrównoważony rozwój stał się istotnym aspektem nowoczesnych przedsiębiorstw. Ponieważ firmy dążą do zmniejszenia swojego śladu węglowego i promują odpowiedzialność społeczną, muszą przyjąć całościowe podejście do swojej działalności ESG.

Biznes potrzebuje wsparcia rządu w realizacji celów zrównoważonego rozwoju

Transformacja, która czeka gospodarkę w najbliższych latach, wymaga nie tylko ogromnego zaangażowania ze strony przedsiębiorców, zmiany podejścia do prowadzenia biznesu, ale przede wszystkim łączy się z ogromnymi nakładami finansowymi.

ESG w centrum uwagi polityków i biznesu

Stojące przed biznesem wyzwania, związane z realizacją celów ESG, stały się osią szerokiej debaty uczestników Okrągłego Stołu Zrównoważonej Transformacji Gospodarczej.

Innowacje ESG w budownictwie

Według najnowszej analizy wbudowanego śladu węglowego przeprowadzonej przez firmę JLL dla osiedla Ja_Sielska w Poznaniu zrealizowanego w technologii nowoczesnej prefabrykacji w stanie deweloperskim, względem takiego samego budynku wybudowanego w technologii monolitycznej, stwierdzono różnice emisji CO2 na poziomie 27 proc.

Nie ma ESG bez zdrowia

Zdrowie stanowi fundament każdego z trzech obszarów kryjących się pod literkami E, S i G – podkreśla prezes Instytutu Człowieka Świadomego.

Krótko- i długofalowe cele polskiej polityki w Radzie UE

Polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej towarzyszyć będą niepewności związane z inwazją Rosji na Ukrainę, wynikiem wyborów w USA i nowym cyklem instytucjonalnym w Unii – pisze podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Przyszłość zrównoważonego rozwoju: integracja AI i ESG

ESG i AI to ostatnio bardzo nośne tematy, dlatego niepokojące jest, jak wielu decydentów nie zdaje sobie sprawy z pełnego znaczenia tych obszarów dla zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Aby rzeczywiście przestawić gospodarkę na zrównoważone tory, niezbędne są szeroko zakrojone działania, obejmujące wszystkich uczestników życia polityczno-gospodarczego.

Cel: elastyczne wytwarzanie

Postęp w obszarze transformacji energetycznej jest wyborem cywilizacyjnym. Dostęp do taniej i niskoemisyjnej energii pozostanie głównym warunkiem rozwoju socjalno-ekonomicznego społeczeństw w najbliższych dekadach.

Studenci medycyny KUL mają świetne warunki. Każdy traktowany jest indywidualnie

Ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Kształcą ludzi, którzy z wiarą w siebie podchodzą do wyzwań

Choć do rozpoczęcia nowego roku akademickiego jeszcze pół roku, to uczelnie już się do tego przygotowują. Pracują nad uruchomieniem nowych kierunków czy specjalności, a część z nich będzie prowadzona w języku angielskim.