Grupowe polisy na życie to atrakcyjny dodatek do wynagrodzenia

Pandemia sprawiła, że pracownicy bardziej zainteresowali się benefitami, zwłaszcza związanymi ze zdrowiem. Grupowe ubezpieczenia na życie wciąż nie są jednak zbyt popularne. Oferują je głównie duże firmy.

Publikacja: 20.10.2023 02:00

Grupowe polisy na życie to atrakcyjny dodatek do wynagrodzenia

Foto: Adobe Stock

Umowę grupowego ubezpieczenia na życie zawiera zakład pracy na rzecz pracowników. Towarzystwa ubezpieczeniowe nie dokonują medycznej oceny ryzyka, nie wymagają zaświadczeń dotyczących stanu zdrowia ubezpieczonych i nie różnicują warunków w zależności od zdrowia czy wieku ubezpieczonego.

– W ostatnich kilkunastu miesiącach przeprowadziliśmy zdecydowanie większą ilość przetargów na dostawcę tego benefitu w porównaniu z poprzednimi latami. Dotyczy to przede wszystkim programów opartych na krotności wynagrodzenia. Decyzje o rozpoczęciu działań wynikały z kilku powodów. Jednym z nich bez wątpienia była inflacja, ale równie istotne było zwiększenie atrakcyjności oferowanego benefitu – mówi Łukasz Pyzel, dyrektor ds. rozwoju biznesu, Departament Ubezpieczeń Osobowych i Benefitów Pracowniczych w WTW.

Pozostało 89% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Samorząd
Krzyże znikną z warszawskich urzędów. Trzaskowski podpisał zarządzenie
Prawo pracy
Od piątku zmiana przepisów. Pracujesz na komputerze? Oto, co powinieneś dostać
Praca, Emerytury i renty
Babciowe przyjęte przez Sejm. Komu przysługuje?
Spadki i darowizny
Ten testament wywołuje najwięcej sporów. Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok
Sądy i trybunały
Sędzia WSA ujawnia, jaki tak naprawdę dostęp do tajnych danych miał Szmydt